چگونه صدای تلویزیون های سامسونگ را تنظیم کنیم؟

آیا با میزان صدای تلویزیون سامسونگ خود مشکل دارید، صدای تلویزیون سامسونگ شما کم است؟ دنبال راهی برای تنظیم تلویزیون صدای تلویزیون خود هستید؟ با au7000 همراه باشید تا شما را با نحوه تنظیم صدای تلویزیون های سامسونگ آشنا کنیم.

تنظیم صدای تلویزیون های سامسونگ

راحت ترین راهکار در تنظیم صدای تلویزیون های سامسونگ استفاده از ریموت کنترل است . شما به سادگی می توانید با چند دکمه ساده که علامت کمتر بیشتر دارند صدای تلویزیون خود را کم و زیاد کنید.

از دیگر روش های تنظیم صدای تلویزیون های سامسونگ این گونه است که ابتدا منو menu را باز کنید در مرحله دوم گزینه تنظیمات را از قسمت منو انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. در مرحله تنظیمات یا همان setting صدا را انتخاب کرد حال شما می توانید خروجی صدا، حالت صدا انتخاب و مشکلات صدا را رفع کنید .

تنظیم صدای تلویزیون های سامسونگ

مطالب مرتبط: چگونه تلویزیون سامسونگ را آپدیت کنیم؟

تنظیم خودکار صدای تلویزیون های سامسونگ

قابلیت های تلویزیون های سامسونگ بسیار زبان زد است به گونه ای که این ویژگی ها زبان زد عام و خاص در اقصی نقاط کشور است. برای مثال ولوم خودکار از دیگر قابلیت های تلویزیون های سامسونگ است . این ویژگی در جلوگیری از نوسانات ناشی از صدا ها کمک می کند  به گونه ای که صدای تلویزیون شما به صورت خودکار نسبت به برنامه ای که در حال تماشای آن هستید با یکدیگر تفاوت دارد. ولوم صدای تلویزیون سامسونگ را اگر هنگام دیدن فیلم های ترسناک، اکشن و رمانتیک مقایسه کنید خواهید دید یک تفاوت چشم گیری در این بین است.

قابلیت کنترل خودکار ولوم صدا در تلویزیون های سامسونگ به منظور جلوگیری از افزایش و کاهش نا به هنگام صدا در تعویض کانال های تلویزیونی نقش دارد.

به خاطر داشته باشید با زیاد کردن  میزان صدا به حالت عادی، مطمئن شوید که همه منابع محتوای برنامه‌ها، کانال‌ها یا دستگاه‌های خارجی صدا را با همان سطح صدا پخش می‌کنند. ولوم خودکار می تواند صدا را تا 12 دسی بل زیاد کند. همچنین یک حالت شب وجود دارد که برای تماشای تلویزیون در اواخر شب در تلویزیون های سامسونگ وجود دارد که  صدا به صورت خودکار کاهش می یابد.

اگر می‌خواهید صدای تلویزیون را از طریق نوار صوتی یا بلندگوهای خارجی کنترل کنید، باید ولوم خودکار را خاموش کنید. اگر از عملکرد ولوم خودکار با بلندگوهای خارجی استفاده می کنید، ممکن است کنترل صدا بلندگو به درستی کار نکند. اگر متوجه شدید که تلویزیون شما به‌جای گزینه ‌های عادی منو ، گزینه های تنظیم در اسپیکر را به شما نشان می دهد. از این طریق می توانید تنظیمات صدای بلندگو های خارجی تنظیم و کنترل کنید.

تنظیم خودکار صدای تلویزیون های سامسونگ

تنظیم صدای تلویزیون برای تماشای فیلم

شاید برایتان جالب باشد بدانید تلویزیون های سامسونگ از قابلیت ویژه ای برخوردار هستند برای مثال شما می توانید کیفیت تصویر شگفت انگیزی را برای شب های فیلم خود داشته باشید، اما صدا هنوز یک مفهوم مهم برای بسیاری از بینندگان باقی مانده است. بدون داشتن صدایی با کیفیت بالا برای همراهی تصویر، نمی تواند تجربه تماشایی عالی وجود داشته باشد.

برای این منظور ابتدا به منو، تنظیمات رفته سپس گزینه صدا را انتخاب کنید، در این قسمت تنظیمات بلندگو ها را انتخاب کنید صدای را روی حالت خودکار، حالت اصلی و یا استریو قرار دهید.

چرا صدای تلویزیون سامسونگ من کم است؟

واضح ترین دلیل برای صدای کم خود منبع است. بنابراین، اگر فیلم یا محتوای رسانه‌ای که در حال پخش است را مشاهده می کنید از قبل صدای ضعیفی دارد، نمی‌توانید کار زیادی در مورد آن انجام دهید. چرا این مشکل در فیلم برداری است اما یک راهکار برای آن وجود دارد و آن این است که می توانید با تغییر صدای دستگاه خروجی سعی کنید صدای کلی فیلم را تقویت کنید. بنابراین، می‌توانید یک مجموعه خارجی از بلندگوها یا یک نوار صوتی را برای استفاده بیشتر از محتوای رسانه متصل کنید چرا که با تنظیمات داخلی تلویزیون کار زیادی نمی توان انجام داد.

روش دیگر برای افزایش وضوح صدا این است که برای تعادل صدای کانال ، استریوی راست یا چپ را تنظیم کنید. مثلاً وقتی هدفون را وصل می‌کنید و می‌خواهید هر گونه نقص شنوایی را جبران کنید، این کار را انجام دهید. این گزینه همچنین زمانی مفید است که دو بلندگو وصل کرده باشید که ممکن است یکی از آنها به دلیل دورتر بودن صدای کمتری داشته باشد.

اکولایزر نیز می تواند در تنظیم صدای تلویزیون های سامسونگ شما مفید واقع گردد . با اکولایزر حجم فرکانس‌های خاص را تنظیم می‌کنید،  به‌طوری که مثلاً بر روی صداهای بالا یا پایین تأکید می ‌کنید. این زمانی مفید است که می خواهید صداها یا تن های صدا را بلند کنید.

تنظیم خودکار صدای تلویزیون های سامسونگ

شما می توانید با هر کدام از روش های یاد شده میزان صدای تلویزیون های سامسونگ خود را کم ، زیاد ، نرمال و همان اندازه که دوست دارید تنظیم کنید. تلویزیون های سامسونگ هوشمند ترین محصوات در دنیا هستند که می تواند برای شما هیجان و شگتی را به ارمغان بیاورد.

کلام آخر

در مطالب بالا از سایت فروش آنلاین تلویزیون سامسونگ به بررسی تمامی روش های تنظیم کردن تلویزیون های سامسونگ به ویژه تلویزیون سامسونگ Au7000 پرداختیم تا با مطالعه این مطلب راهنمایی کاملی در این مورد دست یابید. شما می توانید با مراجعه به وب سایت 7000 تلویزیون های هوشمند سامسونگ مورد نظر خود با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *