چگونه تلوزیون سامسونگ را به اینترنت وصل کنیم ؟

این روز ها تلویزیون های نسل جدید دارای ویژگی های گوناگون و مفید بسیاری اند که قابلیت وصل شدن به اینترنت نیز از ویژگی های مهم و کاربردی تلویزیون های هوشمند می به حساب میاید. در واقع موقعی که تلویزیون هوشمندتان به اینترنت بی سیم وصل می باشد؛ تلویزیون بدون هیچ نوع کابل و یا آداپتوری و بواسطه تکنولوژی بی سیم به اینترنت وصل میشود. گفتنی است هنگام اتصال به اینترنت شما قادرید تا از آن به منظور دسترسی داشتن به ویژگی های اینترنت مثل برنامه های تحت وب، سرویس های پخش و … بهره بگیرید.

لازم به ذکر است پیش از به بازار آمدن تلویزیون ‌های هوشمند، ضروری بود تا کاربران با هدف متصل شدن به اینترنت، از وسایل جانبی همچون دانگل ‌ها بهره بگیرند. در واقع مشکل اینجا بود که دسترسی به این وسایل برای تمامی افراد امکان پذیر نبوده و حتی برخی به موجب بهره گیری غیر صحیح از این تجهیزات، به تلویزیون صدمه میزنند و باید تعمیر شود؛ لذا شرکت های سازنده تلویزیون بر این تصمیم شدند تا این امکان را در تلویزیون ‌های هوشمند خود قرار بدهند تا دیگر احتیاجی به وصل کردن قطعات جانبی نباشد.

گفتنی است یکی از برند ‌هایی که توانسته در این حوزه بسیار موفق عمل نماید؛ کمپانی سامسونگ است. همانطور که می دانید این شرکت، تلویزیون ‌های بسیار با کیفیتی را به بازار عرضه نموده است که قادرند به آسانی به اینترنت متصل گردند. در ادامه این مطلب از وب سایت AU7000  قصد داریم تا طریقه های مختلف وصل کردن تلوزیون های سامسونگ به اینترنت را خدمت شما معرفی نمائیم. با ما همراه باشید.

نحوه اتصال تلویزیون های سامسونگ به اینترنت

برای اتصال تلویزیون‌های سامسونگ به اینترنت، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • اتصال با استفاده از کابل LAN : شما می‌توانید تلویزیون را مستقیماً به مودم یا روتر خود متصل کنید. برای این کار، از کابل شبکه (LAN) استفاده کنید. کابل LAN را به پورت LAN تلویزیون و یکی از پورت‌های LAN مودم یا روتر متصل کنید.
 • اتصال بی‌سیم Wi-Fi : بسیاری از تلویزیون‌ های سامسونگ از قابلیت اتصال به شبکه Wi-Fi پشتیبانی می‌کنند. برای اتصال به اینترنت بی‌سیم، وارد تنظیمات تلویزیون شوید و از طریق منوی تنظیمات شبکه، شبکه Wi-Fi موردنظر خود را پیدا کنید و اطلاعات موردنیاز را وارد کنید تا به شبکه متصل شوید.
 •  استفاده از دستگاه تبدیل : اگر تلویزیون شما قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد، می‌توانید از دستگاه تبدیل به نام “استیک HDMI” یا “استیک اینترنت” استفاده کنید. این دستگاه‌ها را به پورت HDMI تلویزیون و به شبکه اینترنت متصل کنید و تلویزیون را از طریق این دستگاه به اینترنت متصل کنید.

با انجام این مراحل، تلویزیون سامسونگ شما به اینترنت متصل می‌شود و می‌توانید از خدمات آنلاین مانند پخش ویدئو، استفاده از برنامه‌ها و مرور وب بر روی تلویزیون خود لذت ببرید.

اتصال تلویزیون های سامسونگ به وای فای

 • در گام اول تلویزیون هوشمندتان را بواسطه فشار دادن دکمه روشن خاموش در کنترل و یا نیز از روی خود تلویزیون، روشن کنید.
 • در ادامه دکمه Menu ، Home و یا SmartHub را از روی کنترل تلویزیون، فشار داده تا به منوی Home بروید.
 • در گام بعدی گزینه عمومی یا General را از منوی باز شده انتخاب نمائید.
 • در مرحله بعدی گزینه شبکه را انتخاب نمائید.
 • در ادامه گزینه تنظیمات شبکه را انتخاب نمائید. لازم به ذکر است این بخش بر حسب مدل تلویزیون گوناگون می باشد. با این کار فهرستی از شبکه های Wi-Fi را مشاهده می نمائید. سپس بر روی اتصال بی سیم یا Wireless به عنوان نوع شبکه کلیک نمائید. گفتنی است چنانچه شبکه مورد نظر خود را مشاهده ننمودید؛ دوباره Wi-Fi خود را راه اندازی نمائید.
 • در گام بعدی شبکه Wi-Fi مد نظر را از لیست انتخاب نمائید. در صورتی که شبکه Wi-Fi دارای گذرواژه باشد؛ یک کادر ظاهر می گردد که از شما می خواهد تا پسورد را وارد نمائید.
 • در مرحله بعدی چنانچه رمز Wi-Fi خود را به درستی وارد نمودید؛ بر روی انجام شد کلیک کرده و در صورتی که تلویزیونتان به وایفای وصل گردید؛ یک پیام موفقیت آمیز مشاهده می نمائید که آن را OK نمائید.
 • اکنون شما می توانید از هر خدماتی که محتاج اتصال به اینترنت است بهره بگیرید.

مطلب مرتبط : چگونه گوشی را به تلویزیون سامسونگ وصل کنیم؟

اتصال تلویزیون های سامسونگ به وای فای

اتصال تلویزیون های سامسونگ به اینترنت بواسطه کابل LAN

 • برای این منظور ضروریست تا یک مودم و یک کابل LAN را داشته باشید.
 • در گام نخست یک سر کابل LAN را به مودم و سر دیگر آنرا به درگاه LAN و یا Ethernet تلویزیون متصل نمائید. گفتنی است در برخی از مدل های تلوزیون های هوشمند سامسونگ، پس از وصل نمودن کابل، پیغامی به نمایش گذاشته می ‌شود که بیانگر وصل شدن به شبکه شناسایی گردیده است.
 • در ادامه و در صورتی که با پیام To connect to your wired network , insert a network cable into the TV رو به رو شدید؛ آنرا تایید نمائید تا بدینوسیله به شکل خودکار تلویزیون تان به اینترنت متصل گردد. اما چنانچه این پیام بر روی تلویزیون ظاهر نمی گردد؛ ضروری است تا بواسطه دکمه‌ Menu به تنظیمات تلویزیون خود بروید.
 • در مرحله بعد و در تنظیمات با انتخاب نمودن گزینه‌ Setup موفق می شوید تا به بخش انتخاب شبکه Network selection یا Network Setting وارد شده و سپس ضروری است تا طریقه متصل شدن تلویزیون خود به اینترنت را انتخاب نمائید.
 • در گام بعدی و از میان گزینه ‌های نمایش داده شده، بر روی  ‌Cable یا Wired کلیک نموده و بدینوسیله پس از تایید کردن وضعیت، تلوزیون تان به اینترنت متصل می گردد.

اتصال تلویزیون های سامسونگ به اینترنت تلفن همراه

 • در صورتی که بنا به هر علتی قصد ندارید تا تلویزیون را بواسطه کابل یا وایرلس به اینترنت متصل نمائید؛ شما قادرید تا از اینترنت تلفن هوشمند همراه خود بهره بگیرید. گفتنی است در این هنگام گوشی تان نقش مودم را برای تلویزیون ایفا می نماید. لازم به ذکر است اکثرا این روشبه هنگام خرابی یا در دسترس نبودن مودم دارای کاربرد می باشد.
 • در گام اول اینترنت همراه یا دیتای گوشی خود را روشن نمائید.
 • در مرحله بعد بر حسب مدل گوشی خود، هات اسپات گوشی را روشن نمائید.
 • در ادامه بواسطه دکمه‌ Menu کنترل تلوزیون وارد تنظیمات شبکه تلویزیون شده و در آنجا بر روی وایرلس کلیک نمائید.
 • در گام بعدی و در صفحه‌ی باز شده پس از مشاهده نمودن اسم موبایلتان، آن را انتخاب و رمز آنرا وارد نمائید و بدین ترتیب و در صورت صحیح بودن پسورد، تلوزیون تان به اینترنت متصل می گردد.

اتصال تلویزیون های سامسونگ به اینترنت تلفن همراه

عیب یابی مشکلات Wi-Fi تلویزیون های هوشمند سامسونگ

گفتنی است در بعضی از مدل های تلویزیون های سامسونگ شاید احتیاج باشد تا پیش از اعمال تغییرات، سیستم را خاموش و روشن نمائید.

در صورتی که تلویزیون به وای فای متصل نمی گردد؛ از روشن بودن و بر خط بودن وایفای خود اطمینان حاصل نمائید.

توصیه شرکت سامسونگ بر این است که مودم را در فاصله 50 فوت از تلویزیون خود قرار دهید؛ با این حال اما هرچقدر نزدیکتر باشد بهتر است.

نتیجه گیری

در این مقاله در باره نحوه اتصال تلویزیون های سامسونگ به اینترنت به بحث و گفت و گو پرداختیم و تک تک مسیر ها را مورد بررسی قرار دادیم. امیدوارم این مقاله به شما در  ست کردن اینترنت کمک بسزایی کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *