تنظیم تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون های سامسونگ برای راه اندازی نیاز به تنظیم دارند . برای پاسخ به سوال مهم و اساسی کاربران در رابطه با اینکه چگونه تلویزیون سامسونگ خود را تنظیم کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید .

تنظیمات اولیه تلویزیون های سامسونگ

 • انتخاب حالت‌های پیش ‌فرض صدا

برای انتخاب و تغییر حالت صدای تلویزیون می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

 1. دکمه Home و یا همان علامن خانه را از روی ریموت کنترل فشار دهید و وارد قسمت Settingsیا تنظیمات شوید.
 2. حال گزینه  Soundو بعد از آن Sound Mode را انتخاب کرده و مجددا کلیک کنید.
 3. پس از اینکه گزینه Sound Mode  یک لیست با پنج گزینه برای شما باز می‌شود که می‌توانید با توجه به حجم صدای مور د نیاز، فاصله از دستگاه کیفیت صدای مورد انتظار خود را انتخاب کنید.
 4. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر، گزینه NEXT به معنای بعدی را انتخاب و از تنظیمات خارج شوید.

مطلب مرتبط: چگونه صدای تلویزیون های سامسونگ را تنظیم کنیم؟

 • تلویزیون سامسونگ خود را به HDMI وصل کنید

اگر ست تاپ باکس، کنسول بازی یا دستگاه پخش جریانی دارید، آن را به یکی از درگاه های HDMI در سمت راست پشت تلویزیون وصل کنید یا اگر از آنتن استفاده می کنید، آنتن را وصل کنید. همچنین می توانید بعداً هر دستگاهی را دوست داشتید وصل کنید.

 •  تلویزیون سامسونگ خود را به شبکه بی سیم خود وصل کنید

یک تلویزیون هوشمند برای هوشمند بودن نیاز به دسترسی به شبکه دارد  به عبارت دیگر، برای اتصال به اینترنت،  تلویزیون بایستی شبکه های بی سیم موجود را پیدا کند. پس از اینکه تلویزیون سامسونگ شما شبکه های اینترنت را پیدا کرد یکی را که می خواهید به آن متصل شوید انتخاب کنید و رمز عبور را وارد کنید.

تنظیمات اولیه تلویزیون های سامسونگ

 • با شرایط و ضوابط موافقت کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی سامسونگ شامل اطلاعاتی است که درباره شما جمع آوری می کند و چگونه از آن اطلاعات استفاده می کند. این سیاست طولانی و پر از صحبت های حقوقی وقانونی  است. هنگامی که بررسی کردید  و نوشته ها را کامل مطالعه کردید روی کلمه با همه موافقم کلیک کنید و سپس تأیید را انتخاب کنید. اگر بخواهید از این مرحله رد شوید، بدون اینکه کلمه موافقت را کلیک کنید نمی‌توانید از هیچ برنامه یا سرویس Smart Hub استفاده کنید.

 •  وارد حساب کاربری سامسونگ خود شوید

برای ادامه برای تنظیم تلویزیون سامسونگ شما  به یک حساب سامسونگ نیاز دارید. اگر ندارید، برای ایجاد آن به آدرس account.samsung.com بروید ، این کار را در مرورگر تلویزیون سامسونگ می توانید انجام دهید. سپس به تلویزیون برگردید و اطلاعات حساب را وارد کنید.

 • از اطلاعات خود در تلویزیون سامسونگ نسخه پشتیبان تهیه کنید

می‌توانید از داده‌های مربوط به تنظیمات تلویزیون خود در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید. در صورت نیاز به تنظیم مجدد تلویزیون، این کار بازیابی انتخاب های خود را آسان تر می کند. همچنین اگر نمی‌خواهید داده‌ها ذخیره شوند، می‌توانید از این مرحله رد شوید که در این صورت اطلاعات شما بک آپ نخواهند شد.

تنظیمات اولیه تلویزیون های سامسونگ

 • کد پستی خود را وارد کنید

تلویزیون از موقعیت مکانی شما برای یافتن ارائه دهندگان خدمات تلویزیون استفاده می کند. حتی اگر قصد تماشای برنامه های  زنده را ندارید، تلویزیون به شما اجازه نمی‌دهد بدون وارد کردن کد پستی خود به جلو حرکت کنید. برای دسترسی به برنامه های زنده و یا هر برنامه ی دیگری کد پستی  خود را وارد کنید.

 • دستگاه های متصل به تلویزیون سامسونگ را تأیید کنید

اگر دستگاهی را در مرحله دو وصل کرده باشید، تلویزیون به شما اطلاع می دهد که آیا می توانید آن را با کنترل از راه دور سامسونگ کنترل کنید. حال یک صفحه نمایش خلاصه تنظیم تلویزیون را مشاهده خواهید کرد. اگر هیچ دستگاهی را وصل نکرده‌اید، از این مرحله رد خواهید شد.

 • برنامه های مورد نظر خود را دانلود و نصب کنید

اگر مایل به نصب برنامه فیلیمو بر روی تلویزیون سامسونگ خود هستید می توانید با دانلود و نصب این برنامه از تماشای فیلم های نمایش خانگی لذت ببرید.

 • برنامه ها را به Smart Hub اضافه کنید

برنامه های ایرانی و خارجی مورد نیاز خود را دانلود و نصب کنید سپس این برنامه ها را به قسمت Smart Hub تلویزیون سامسونگ خود اضافه کنید. این برنامه ها می تواند شامل موارد زیر باشد.

 1. یوتیوب
 2.  فیلیمو
 3. نماو
 4.   بازی های کامپیوتری
 5. Netflix
 6. Amazon Prime Video و… از جمله مواردی است که می توانید بر روی تلویزیون های سامسونگ نصب کنید.

مطلب مرتبط: آموزش نصب برنامه فیلیمو در تلویزیون های سامسونگ

تنظیمات اولیه تلویزیون های سامسونگ

 •  ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ را تست کنید

آخرین مرحله این است که مطمئن شوید کنترل از راه دور شما به درستی کار می کند. سعی کنید صدا را کم یا زیاد کنید و سپس کانال را تغییر دهید. وقتی این کار را انجام دادید، ریموت تلویزیون شما به درستی و صحیح کار می کند.تلویزیون های سامسونگ از قابلیت های بسیار بالایی برخوردار هستند پس بهتر است بدانید اگر تنظیمات اولیه تلویزیون خود را به درستی و صحیح انجام ندهید بیشر برنامه ها ممکن است یا کار نکند و یا اینکه به درستی کار نکند.

کلام آخر

در این مطلب به برسی تلویزیون های سامسونگ پرداختیم که چگونه می توانیم تلویزیون های سامسونگ  را تنظیم کنیم . تلویزیون های سامسونگ از کیفیت بسیار بالا و بیشترین وضوح برخور دار هستند که تماشای فیلم ، سریال، مستند، انیمیشن ، انجام بازی و… در این تلویزیون ها لذت بخش است . شما می توانید  با مراجعه به سایت رسمی تلویزیون های سامسونگ در ایران سایت فروش تلویزیون سامسونگ از مطالب موجود در سایت و همچنین از تلویزیون های سامسونگ و AU7000 دیدن فرمایید و در صورت تمایل اقدام به خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *