آموزش تصویر در تصویر تلویزیون های سامسونگ

آموزش تصویر در تصویر تلویزیون های سامسونگ

تصویر در تصویر (PIP) یک قابلیت مورد استفاده در تلویزیون‌های سامسونگ است که به شما امکان می‌دهد همزمان دو منبع تصویری را در صفحه نمایش تلویزیون مشاهده کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا در عین حال تماشای تصویر اصلی، یک تصویر کوچکتر یا PIP را از یک منبع دیگر در یک بخش کوچ کتر از صفحه نمایش داشته باشید.

با استفاده از قابلیت PIP، شما می‌توانید به طور همزمان برنامه‌های تلویزیونی، فیلم‌ها، ویدئوها، بازی‌ها، و حتی منابع متصل شده دیگر را مشاهده کنید. در ادامه با وب سایت au7000 همراه باشید تا نحوه فعال سازی pip را در تلویزیون های سامسونگ به شما آموزش دهیم .

تصویر در تصویر pip در تلویزیون های سامسونگ

تصویر در تصویر (Picture-in-Picture) یا (PIP) یک ویژگی است که در برخی تلویزیون‌های سامسونگ وجود دارد و به شما امکان می‌ دهد تصویر کوچکی را در یک بخش از صفحه نمایش تلویزیون نمایش دهید در حالی که تصویر اصلی همچنان ادامه دارد. بنابراین، شما می ‌توانید همزمان دو منبع تصویری را مشاهده کنید.

برای فعال کردن و استفاده از ویژگی PIP در تلویزیون سامسونگ، ممکن است تنظیمات و فرآیند مراحل مختلفی داشته باشد، زیرا بسته به مدل و نسخه تلویزیون سامسونگ شما، روش ها ممکن است متفاوت باشد. با این حال، در اکثر موارد، مراحل زیر را برای فعال کردن و استفاده از PIP در تلویزیون سامسونگ دنبال کنید :

 • در ابتدا صفحه نمایش اصلی را باز کنید .
 • وارد منوی تنظیمات تلویزیون شوید. برای دسترسی به منوی تنظیمات، از دکمه‌های راهنمایی روی کنترل از راه دور استفاده کنید و به تنظیمات رفته یا دکمه منو را روی کنترل از راه دور فشار دهید و سپس منو را با استفاده از دکمه‌ها جابه‌جا کنید.
 • در منوی تنظیمات، به بخش تنظیمات تصویر یا ورودی ویدیویی بروید. قابلیت تصویر در تصویر با عنوان‌های مختلفی مانند “تصویر”، “ورودی”، “منبع ویدیویی” و یا “تنظیمات تصویری” می تواند در تلویزیون های مختلف دیده شود
 • در بخش تنظیمات تصویر، به دنبال گزینه ‌ای مربوط به PIP باشید. این گزینه معمولاً با عنوان ” تصویر در تصویر”، “PIP” یا “چندگانه” شناخته می‌شود.
 • با استفاده از دکمه‌های راهنمایی روی کنترل از راه دور، گزینه PIP را انتخاب کنید و آن را فعال کنید.
 • حالا، بازگشت به صفحه نمایش اصلی تلویزیون و انتخاب منبع ورودی دوم برای PIP معمولاً می‌توانید یک ورودی HDMI، کانال تلویزیونی، و یا دیگر منابع متصل شده را به عنوان ورودی PIP انتخاب کنید.
 • تنظیمات دیگری مانند اندازه و موقعیت تصویر PIP ممکن است نیاز به تنظیمات اضافی داشته باشد. از طریق منوی تنظیمات تلویزیون، به بخش تنظیمات PIP بروید و می‌توانید این تنظیمات را تغییر دهید.
 • بعد از اعمال تنظیمات، تصویر PIP باید در یک بخش از صفحه نمایش تلویزیون نمایش داده شود، در حالی که تصویر اصلی همچنان ادامه دارد.

تصویر در تصویر pip در تلویزیون های سامسونگ

روش خلاصه استفاده از روش تصویر در تصویر تلویزیون های سامسونگ به صورت زیر است :

 1. فشردن دکمه (home)
 2. انتخاب منو (Menu)
 3. تنظیمات (Settings)
 4. همه تنظیمات (All Settings)
 5. تصویر (Picture)
 6. تصویر در تصویر (PIP)

لازم به ذکر است که روش‌ها و تنظیمات دقیق برای فعال کردن و استفاده از PIP در تلویزیون‌های سامسونگ ممکن است بین مدل‌ها و نسخه‌ها متفاوت باشد. بنابراین، برای دقیق‌ ترین راهنمایی، به راهنمای کاربر تلویزیون سامسونگ خود مراجعه کنید یا با پشتیبانی سامسونگ تماس بگیرید. اما با این روش می توانید از قابلیت تصویر در تصویر تلویزیون های سامسونگ استفاده کنید.

مزایای استفاده از قابلیت PIP در تلویزیون های سامسونگ

استفاده از قابلیت تصویر در تصویر (PIP) در تلویزیون‌های سامسونگ دارای مزایا و فواید زیادی است. در زیر، به برخی از مزایا استفاده از PIP در تلویزیون‌های سامسونگ می پردازیم :

همزمانی تماشا : با استفاده از PIP، شما می‌توانید همزمان دو منبع تصویری را مشاهده کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید تماشای یک برنامه تلویزیونی یا فیلم را در تصویر اصلی ادامه داده و در همان زمان در یک بخش کوچک تر از صفحه نمایش، ورودی دیگری را مشاهده کنید، مانند یک کانال تلویزیون دیگر، یک ویدئو بازی یا ویدئو کنفرانس.

پیگیری رویدادها : با استفاده از PIP، می‌توانید رویدادها و برنامه‌های مختلف را به صورت همزمان پیگیری کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک مسابقه ورزشی را در تصویر اصلی تماشا کنید و در همان زمان در PIP، اخبار و یا نتایج دیگری را دریافت کنید.

مراقبت از بچه‌ها: PIP  می‌تواند برای مراقبت از بچه‌ها بسیار مفید باشد. شما می‌توانید برنامه‌های محتوایی مناسب برای بچه‌ها را در PIP نمایش دهید در حالی که در تصویر اصلی خود به تماشای برنامه‌های دیگر بپردازید. این به شما امکان می‌دهد تا بچه‌ها را سرگرم کنید و در عین حال کنترل برنامه‌هایی که آن‌ها را می‌بینند داشته باشید.

مزایای استفاده از قابلیت PIP در تلویزیون های سامسونگ

گیمینگ : اگر علاقه ‌مند به بازی کردن هستید، می‌توانید با استفاده از PIP، ویدئویی از بازی را در تصویر اصلی تماشا کنید و در همان زمان در PIP، اطلاعات یا راهنمایی‌های مربوط به بازی را مشاهده کنید. این به شما کمک می‌کند تا به طور همزمان بازی کنید و از منابع دیگری برای بهبود تجربه خود استفاده کنید.

مشاهده ویدئوها و محتواهای دیگر : با استفاده از PIP، می‌توانید ویدئوها، فیلم‌ها، و محتواهای دیگر را به طور همزمان تماشا کنید. به عنوان مثال، می‌توانید در تصویر اصلی یک فیلم را پخش کنید و در همان زمان در PIP، ویدئویی دیگر را تماشا کنید، مانند یک ویدئو کلیپ در وب یا یک ویدئو از یک منبع متصل شده مانند دستگاه DVD.

استفاده از قابلیت تصویر در تصویر (PIP) در تلویزیون‌های سامسونگ به شما این امکان را می ‌دهد تا تجربه تماشای چندگانه از دسترسی به منابع مختلف همزمان لذت ببرید.

سخن پایانی

در نهایت، قابلیت تصویر در تصویر (PIP) در تلویزیون‌های سامسونگ یک قابلیت بسیار مفید است که تجربه تماشای شما را بهبود می‌بخشد. با استفاده از PIP، شما می ‌توانید همزمان از دو منبع تصویری استفاده کنید. این به شما امکان می‌دهد تا برنامه‌های تلویزیونی، فیلم‌ها، ویدئوها، بازی‌ها و منابع دیگر را به صورت همزمان مشاهده کنید و از تجربه تماشای چندگانه لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *