DNS رایگان برای تلویزیون سامسونگ

DNS به معنای سیستم نام دامنه است که در تنظیم اینترنت استفاده می ‌شود. DNS مسئول تبدیل نام‌های دامنه به آدرس‌ های آی‌ پی (IP)  است . به طوری که وقتی که ما یک نام دامنه را در مرورگر وارد می ‌کنیم ، مرورگر ابتدا به سرور DNS محلی ما درخواست می‌ دهد تا آدرس IP مربوط به آن نام دامنه را پیدا کند. اگر سرور DNS محلی ما اطلاعات را نداشته باشد، درخواست به سرور DNS اصلی می ‌رود و سپس به ترتیب به سایر سرورهای DNS مربوط به دامنه‌ه ا ارجاع می‌شود تا آدرس IP را دریافت کند. سرور DNS آدرس IP را به مرورگر برمی‌گرداند تا بتواند ارتباط با سایت مورد نظر را برقرار کند.

به طور خلاصه، DNS  نقشی بسیار مهم در مسیریابی ترافیک اینترنت دارد و به کاربران این امکان را می ‌دهد تا با وارد کردن DNS مناسب به راحتی به سرویس‌ها و منابع جهانی مورد نظر حتی در زمان های فیلترینگ دسترسی پیدا کنند. در ادامه با فروشگاه 7000 همراه باشید.

آموزش تنظیم و تغییر DNS تلویزیون سامسونگ

برای تنظیم و تغییر DNS در تلویزیون سامسونگ، بایستی مراحل زیر را دنبال کنید :

ابتدا تلویزیون خود را روشن کنید و به منوی تنظیمات بروید . برای ورود به منوی تنظیمات ، از ریموت کنترل از راه دور تلویزیون خود استفاده کنید.

در منوی تنظیمات، به قسمت “شبکه” یا “اتصال اینترنت” بروید. این قسمت ممکن است در بخش “تنظیمات سیستم” یا “تنظیمات شبکه” قرار داشته باشد.

در قسمت “شبکه”، گزینه‌ هایی مانند “اتصال Wi-Fi” یا “اتصال سیمی” را مشاهده خواهید کرد. بسته به نوع اتصالی که استفاده می‌کنید، مورد مناسب را انتخاب کنید.

 • پس از اتصال به شبکه، گزینه  تنظیمات شبکه  یا  تنظیمات IP را  انتخاب کنید.
 • در تنظیمات شبکه، به دنبال گزینه تنظیمات DNS یا  تنظیمات IP دستی بگردید.
 • با انتخاب گزینه  تنظیمات DNS ، می ‌توانید DNS فعلی خود را مشاهده کنید و در صورت نیاز، آن را تغییر دهید.

برای تنظیم DNS جدید، گزینه  تنظیم دستی را انتخاب کنید و DNS جدید را وارد کنید. معمولاً شما باید دو آدرس DNS را وارد کنید . یکی از آدرس ‌های DNS عمومی 8.8.8.8 و یکی دیگر از آدرس ‌های DNS ارائه دهنده خدمات اینترنت شما.

پس از وارد کردن DNS جدید، ذخیره تغییرات را انتخاب کنید و تنظیمات را اعمال کنید.

در انتها ، تلویزیون سامسونگ شما با DNS جدید تنظیم خواهد شد و ممکن است نیاز به راه ‌اندازی مجدد داشته باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که گام‌ ها و موقعیت دقیق منو ها ممکن است بسته به مدل و نسخه تلویزیون سامسونگ شما متفاوت باشد. از راهنمایی ‌های کاربردی و دستورالعمل‌ های تلویزیون خود استفاده کنید یا به دفترچه راهنمای تلویزیون مراجعه کنید. اما در کل با دنبال کردن این گزینه ها در تلویزیون های مختلف می توانید تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید .

نحوه تغییر آدرس آی پی در تلویزیون سامسونگ

از آنجایی که دستگاه های جدید و تلویزیون های هوشمند می توانند به اینترنت متصل شوند تا از امکانات بیشتری در این دستگاه ها بهره مند شوند، مهم ترین کارهایی که در این تلویزیون ها در حال انجام است بهبود اتصال به اینترنت است که این فرایند بهبود سازی یک سری تغییرات در اعمال DNS و ریست می باشد.

DNS در واقع مخفف Domain Name Server است و وظیفه آن ترجمه آدرس IP در نوار جستجو است تا آدرس سایت مورد نظر ما در اینترنت فقط به صورت یک سری اعداد نمایش داده نشود. هدف از تغییر و تنظیم مجدد DNS بهبود مرور وب و افزایش سرعت اینترنت است.

از سوی دیگر، این تغییرات می تواند محدودیت های جغرافیایی را دور بزند . برای مثال با استفاده از تنظیمات DNS می توانید فیلترینگ موجود را دور بزنید و به منابع جهانی دسترسی داشته باشید.

اولین قدم برای تغییر DNS تلویزیون سامسونگ، تغییر محلی است. به این ترتیب می توان محدودیت های جغرافیایی اتصال به اینترنت و گشت و گذار در اینترنت در سایت های مختلف را دور زد و از این طریق کیفیت و دسترسی به خدمات بین المللی را ارتقا داد.

در واقع در این مرحله می توانید منطقه جغرافیایی و نام کشور مبدا را تغییر دهید.  از این رو برای تغییر منطقه و تنظیم DNS تلویزیون سامسونگ، مراحل زیر را دنبال کنید :

 • کلید منو روی کنترل از راه دور را فشار دهید تا وارد صفحه منو شوید.
 • در این قسمت گزینه System و سپس Settings را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد گزینه smart hub terms
 • پس از انتخاب گزینه smart hub terms روی گزینه Privacy & Policyکلیک کنید.

و در آخر برای انتخاب کشور مبدا موارد زیر را به ترتیب دنیال کنید.

 • Volume Up
 • Channel Up
 • Return

نحوه تنظیم و تغییر آدرس IP در تلویزیون سامسونگ

یکی دیگر از مواردی که برای تغییر و تنظیم DNS تلویزیون سامسونگ خود نیاز دارید، تغییر آدرس IP است. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید :

 • در ابتدا دکمه Menu را روی کنترل از راه دور فشار دهید تا به صفحه منوی تلویزیون دسترسی پیدا کنید.
 • در این صفحه وضعیت شبکه را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد روی گزینه IP Settings کلیک کنید.
 • در صفحه بعد قسمت تنظیمات DNS را انتخاب کنید.
 • برای اعمال تغییرات در این قسمت بر روی Manual Entry کلیک کنید.

در این قسمت می توانید آدرس IP مورد نظر خود را وارد کنید تا تغییرات مورد نظر اعمال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *